Wyszukaj w serwisie

Inicjatywy programu Bezpieczna Gmina

W 2005 r., z inicjatywy Rewiru Dzielnicowych Policji w Polskiej Cerekwi, kolejnym zadaniem programu "Bezpieczna Gmina" było znakowanie psów na terenie gminy Polska Cerekiew. Wprowadzono ewidencję zwierząt, co umożliwiło lokalizację osób zaniedbujących swoje obowiązki w tej kwestii. Pozwoliło to także na szybką identyfikację właściciela i minimalizację problemu pogryzień przez swobodnie biegające psy.

Realizacja programu "Bezpieczna Gmina" w 2005 r. odbyła się nie tylko przez konkretne działania prewencyjne, ale także poprzez edukacyjną zabawę w myśl zasad "Czym skorupka za młodu nasiąknie.?". Wdrożono do realizacji inicjatywę pod nazwą "Stop Przemocy - Narkotyki Nie!!". Realizując to zadanie Rewir Dzielnicowych Policji w Polskiej Cerekwi przeprowadził w Publicznym Gimnazjum w Polskiej Cerekwi spotkania z rodzicami klas gimnazjalnych oraz Szkoły Podstawowej. W czasie spotkań przekazano informacje o zagrożeniach, rozdawano ulotki wykonane i sporządzone przez dzielnicowych. W okresie przed feryjnym zorganizowano spotkania w klasach gimnazjalnych w ramach ćwiczebnych przeszukań klas z wykorzystaniem psa służbowego przeszkolonego do wyszukiwania narkotyków.

W działaniach tych brali udział dyrektorzy szkół, pedagodzy, oraz specjalista ds. przestępczości nieletnich z KPP w Kędzierzynie-Koźlu oraz dzielnicowi. Rewir Dzielnicowych Policji w Polskiej Cerekwi oraz Straż Graniczna Pietraszyn wraz z sołectwami wsi: Grzędzin, Wronin i Dzielawy zorganizował dla młodzieży nie wyjeżdżającej na wakacje Cross Rowerowy. W ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" został zorganizowany festyn policyjny połączony z zawodami sportowymi. Dzielnicowi Policji w Polskiej Cerekwi brali także udział w zorganizowaniu przez Publiczne Gimnazjum w Polskiej Cerekwi "Dni sportu" - "Sport zamiast nałogów".

W ramach programu "Bezpieczna Gmina" 22 lipca 2006 r. na terenie gminy Polska Cerekiew została zorganizowana impreza partnerska Polska Cerekiew - Svetlna Hora - Rieste pod nazwą "Bezpiecznie - Zdrowo - Na Sportowo". Cała impreza miała miejsce na boisku sportowym w Polskiej Cerekwi, gdzie odbywały się konkursy i zabawy dla dzieci, turniej piłki nożnej drużyn oldbojów, piknik "Bezpiecznie - Zdrowo - Na Sportowo" oraz międzynarodowa konferencja pod nazwą "Bezpieczeństwo imprez sportowych i turystyki - współpraca Policji z Samorządami".