Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie

1.jpeg

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie
ul. Parkowa 20
47-260 Zakrzów
tel/fax: 77 887 30 20
e-mail:

www.gosirzakrzow.pl

 

Budowa ośrodka rozpoczęła się w 2010 roku. Na tereny starej, podupadłej już fermy wjechały ciężkie maszyny budowlane i od tego momentu wiadomo już było, że w małej miejscowości leżącej w pobliżu DK 45 powstanie obiekt, którego drugiego takiego próżno szukać w południowo zachodniej Polsce. Obiekt, który dzięki swojemu potencjałowi jest gotów zaspokoić potrzebny nawet najbardziej wybrednych mieszkańców Gminy jak i ludzi z różnych krańców Polski i Europy.

Budowa trwała 4 lata, a w jej trakcie odwiedziły nas takie osobistości jak ówczesna Minister Sportu Joanna Mucha oraz Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Ośrodek w Zakrzowie jak sama nazwa mówi, spełnia dwie najważniejsze role: sportową i rekreacyjną. W części rekreacyjnej znajdują się:

Część sportowa to natomiast boksy dla koni, duża hala jeździecka, rozprężalnia a także pomieszczenia techniczne.

Obiekt posiada również jako jedyny w Polsce status Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego w Jeździectwie co czyni go jeszcze bardziej prestiżowym.

Cała inwestycja zrealizowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz z budżetu własnego gminy.