Wyszukaj w serwisie

Towarzystwo Sportowe Unia Polska Cerekiew

1.jpeg

 

19 sierpnia 2012 r. na boisku sportowym w Polskiej Cerekwi odbył się festyn piłkarski o puchar prezesa T.S. Unia Polska Cerekiew. Do stolicy gminy zjechały sąsiednie drużyny z Witosławic i Zakrzowa, któe rywalizowały z gospdarzami - drużynami Orła i Unii Polska Cerekiew.

W pierwszym spotkaniu zagrały ze sobą ekipy z Zakrzowa i Orła Polska Cerekiew. W tym starciu lepsi okazali się zawodnicy Orła, którzy wygrali 2:1.

W drugim meczu Unia Polska Cerekiew podejmowała Fortunę Witosłąwice. Upalne popołudnie utrudniało grę piłkarzom z Polskiej Cerekwi, którzy po dosyć wyrównanym meczu ulegli Fortunie 0:2.

W meczu o trzecie miejsce zagrały ze sobą drużyny LZS "Młyn-Pol" Zakrzów i Unii Polska Cerekiew. Po kilku ciekawych sytuacjach podbramkowych ostatecznie zawodnicy Unii trafili do siatki 2 razy i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

W meczu finałowym zagrały ze sobą drużyny Orła Polska Cerekiew i Fortuny Witosławice. Wydawało się że spotkanie będzie elektryzujące, jednak drużyna Orła szybko ostudziła zapędy przyjezdnych, już w pierwszych minutach miejscowi trafili do siatki. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać - padały one jedna za drugą i do przerwy cerekwicki zespół prowadził 4:0! Co prawda po zmianie stron piłkarze z Witosłąwic odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale to nie pozwoliło im zdobyć pierwszego miejsca w tym turnieju.

Ostatecznie turniej zakończył się w następującym układzie:

1. Orzeł Polska Cerekiew
2. Fortuna Witosławice
3. Unia Polska Cerekiew
4. LZS "Młyn-Pol" Zakrzów

W ramach imprezy odbył się również mecz pokazowy, w którym Cerekwianki podejmowały drużynę 50+ którzy na murawę wybiegli...w gumowcach! Co prawda w tym przypadku chodziło głównie o zabawę, to na boisku byliśmy świadkami niesamowitej zawziętości i waleczności w wykonaniu jednych i drugich. Ostatecznie młode utalentowane dziewczyny wygrały 4:3.

Oprócz piłkarskich emocji organizatorzy imprezy zapewnili również inne atrakcje. Dla dzieci dostępna była dmuchana zjeżdżalnia, bąbelki, wata cukrowa oraz kiełbaska do pieczenia na ognisku. Ponadto można było sobie zmierzyć ciśnienie i delektować się smaczną kiełbasą z grila czy też lodami. Podczas festynu próbkę mocnych brzmień dał młody zespół rockowy RESET, a prowadzący imprezę Mateusz Kłosek przeprowadził kilka konkursów w różnych kategoriach wiekowych.

Strażacy ochotnicy z Polskiej Cerekwi pokazali jakim sprzętem dysponują i do czego on służy. Każdy mógł z bliska zobaczyć i dotknąć każdy element, który dla druhów jest na codzień niezbędny. Dodatkowo zatroszczyli się o specjalną kurtynę wodną, która orzeźwiła nie tylko najmłodszych ale również starsze pokolenie.

Od godz. 20:00 rozpoczęto zabawę taneczną, na któej przygrywał duet Mateo i Ada.

 

W imieniu organiztora pragnę wszystkim serdecznie podziękować za przybycie na nasz festyn piłkarski. Podziękowania kieruję także do sponsorów oraz wszystkich, którzy w przeróżny sposób pomogli w organizacji festynu. Wierzymy, że miło będziecie wspominać ten dzień i liczymy, że spotkamy się za rok na kolejnym festynie!

Ryszard Szewior
Prezes T.S. Unia Polska Cerekiew