Wyszukaj w serwisie

LZS Fortuna w Witosławicach

Klub został reaktywowany w 1999 r. w trakcie zebrania założycielskiego w świetlicy wiejskiej w Witosławicach. Sekretarzem klubu został Rajnold Raubal. Główną siedzibą klubu jest właśnie siedziba wiejska w Witosławicach, gdzie odbywa się większość organizowanych przez klub imprez sportowych. Podstawowa działalność klubu to tenis stołowy. Działająca przy klubie sekcja tenisa stołowego uczestniczy od roku 1999 w rozgrywkach międzygminnej ligi tenisa stołowego, zajmując w sezonie 1999 / 2000 VIII miejsce a w sezonie 2000 / 2001 VI miejsce.

Zawodnicy sekcji uczestniczą także w różnych turniejach indywidualnych, w których najlepsze osiągnięcia to I miejsce Antoniego Jarosza w turnieju "Młodych talentów" w 2000 r. oraz I miejsce Antoniego Jarosza i III miejsce Tomasza Raubala w 2001 r. Z dużym powodzeniem zakończył się także udział naszych tenisistów w rozgrywkach o puchar Zrzeszenia Wojewódzkiego LZS, w których do finału na szczeblu wojewódzkim dotarło po trzech zawodników w latach 2000 i 2001.

Klub organizuje także inne rozgrywki o puchar LZS "Fortuna", jak np.: turniej szachowy, turniej bilarda oraz po raz pierwszy w 2001 roku turniej Darts'a.

Strona internetowa: www.lzsfortuna.kk.pl