Klub Jeździecki Lewada

1.jpeg

Klub Jeździecki "Lewada" /www.kjlewada.pl/ jest współorganizatorem stałych, sportowych imprez krajowych tj. Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Ujeżdżeniu i Finału Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Ujeżdżeniu oraz Jeździeckich Mistrzostw Polski Środowisk twórczych pod patronatem Premiera RP. Klub powstał w 1991 roku i działa pod patronatem Urzędu Gminy Polska Cerekiew. Jest znanym i liczącym się na arenie sportowej klubem specjalizującym się w ujeżdżaniu.


 


2.jpeg

Trener Andrzej Sałacki jest ogromnym autorytetem w dziedzinie ujeżdżania koni. Ma na swoim koncie kilkanaście medali Mistrzostw Polski, odnosi również sukcesy międzynarodowe. Swoje umiejętności prezentował nawet przed Królową Angielską Elżbietą II na specjalnym pokazie w pałacu w Winsdorze. Jako pierwszy Polak zakwalifikował się do Finału Pucharu Świata (w Kaliforni) i w RFN (Badenia-Witenbergia). Jest członkiem elitarnego klubu Internationale Dressage Trainer Club. Rok 1999 klub zakończył bezprecedensowym sukcesem. Podczas halowych Mistrzostw Polski w Warszawie jego zawodniczki zdobyły medale we wszystkich kategoriach wiekowych:
Złoty Medal Mistrzostw Polski Seniorów - Małgorzata Morsztyn
Srebrny Medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców - Żaneta Skowrońska

 

 


3.jpeg
Brązowy Medal Mistrzostw Polski Juniorów - Justyna Ruda
Łącznie w roku 1999 zdobyto aż 15 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach i grupach wiekowych. Czterech zawodników klubu: Małgorzata Morsztyn, Żaneta Skowrońska, Justyna Ruda i Dawid Drewienkowski zostało powołanych do Kadry narodowej, a Żaneta Sowrońska i Justyna Ruda weszły w skład oficjalnej reprezentacji kraju na Mistrzostwach Europy. W roku ubiegłym Klub Jeźdźecki "LEWADA" Zakrzów uplasował się na I miejscu w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Honorowym członkiem Zarządu jest znana prezenterka TVP pani Katarzyna Dowbor. Dzięki jej zaangażowaniu nakręcono w Zakrzowie dwie edycje programu "Apetyt na zdrowie" oraz promujący sport jeźdźecki film dokumentalny o Andrzeju Sałackim. Siedziba Klubu mieści się w przepięknym, otoczonym parkiem zabytkowym pałacu z przełomu XIX i XX wieku.