Wyszukaj w serwisie

Cyfryzacja naziemnego sygnału telewizyjnego

fo_cyfryzacja.jpegOd jesieni ubiegłego roku trwa w Polsce proces cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego. Pozwoli on na dostęp do szerokiej oferty programowej, emitowanej przez stacje telewizji publicznej i komercyjnej, przy lepszej jakości obrazu i dźwięku.

Na większości terenu województwa opolskiego cyfryzacja telewizyjnego sygnału analogowego nastąpi w dniu 22 kwietnia bieżącego roku. Najpóźniej, bo 20 maja cyfryzacja obejmie część terenów gminy Polska Cerekiew, na których analogowy sygnał jest odbierany jedynie ze stacji nadawczej w Katowicach.

 

Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest:

Pomimo szerokiej akcji informacyjnej prowadzonej przez media, mogą zdarzyć się osoby, dla których przygotowanie się do powyższej zmiany będzie stanowić poważny problem i nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz. Może to być szczególnie trudne dla osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych.

Mając powyższe na uwadze, liczymy na włączenie się mieszkańców gminy w działania informacyjne i pomoc dla ww. grup mieszkańców, w szczególności dla osób po 70 roku życia. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z p. Piotrem Kanzy z Urzędu Gminy pod numerem tel. 77 480 14 76.