Wyszukaj w serwisie

Internet + Telefon w Gminie Polska Cerekiew za darmo

logo_wwnet.jpeg

Firma telekomunikacyjna WWNET z Raciborza będzie w latach 2012-2013 budowała sieć internetową na terenie Gminy Polska Cerekiew w technologii WiMAX. Inwestycja będzie dofinansowana z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Celem projektu jest dostarczenie szerokopasmowego internetu do miejscowości, gdzie usługa taka nie funkcjonuje albo jest ograniczona. Sieć w gminie będzie częścią sieci budowanej na terenie województwa opolskiego i śląskiego. Na dzień dzisiejszy projektem jest objęta cała gmina.

 

Jakie korzyści dla mieszkańców objętych projektem?

Mieszkańcom miejscowości objętych dofinansowaniem zostanie zaproponowana niepowtarzalna oferta. Przede wszystkim możliwość korzystania z dostępu do szerokopasmowego internetu w niezawodnej technologii. Kolejną korzyścią to brak kosztów za podłączenie. Dodatkowo WWNET planuje w pierwszym roku zwolnić klientów z opłaty abonamentowej za internet. W kolejnych latach transfer ma się kształtować na poziomie 6Mb/s za 60 zł. Zostanie również wprowadzona usługa telefonii stacjonarnej VOIP, a więc tanie połączenia telefoniczne z całym światem. I tutaj również klient nie będzie ponosił żadnych kosztów za urządzenia.
 

Ilość osób, które mogą skorzystać z podłączenia do nowej sieci WWNET
jest ograniczona, dlatego prowadzona jest lista chętnych.
Zapisywać się można telefonicznie 032/4152708 lub osobiście
w siedzibie firmy przy ul. Stefana Batorego 7 w Raciborzu.

 

Trochę informacji o technologii - WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) jest technologią bezprzewodowej, radiowej transmisji danych, opartą na międzynarodowych standardach stworzonych dla szerokopasmowego, radiowego dostępu do internetu na rozległych obszarach. Technologia ta jest alternatywą dla rozwiązań przewodowych – gwarantuje wysoką jakość sygnału, będąc niezależną od warunków atmosferycznych i przeszkód terenowych. Nowoczesny system WiMAX został wprowadzony na polski rynek w 2010 roku, a w roku 2012-2013 będzie już funkcjonował na terenie gminy.

logotypy.jpeg