Poradnictwo w sprawie emerytur

Polsko-niemieckie dni poradnictwa w sprawach emerytalnych. ZUS uruchamia specjalny numer telefonu dla zainteresowanych

Już we wrześniu opolski ZUS organizuje darmowe porady polskich i niemieckich ekspertów od ubezpieczeń społecznych!

Jeśli pracujesz lub pracowałeś w Niemczech i zastanawiasz czy możesz ubiegać się o zagraniczną emeryturę to zadzwoń i umów się na bezpłatne konsultacje z polskimi i niemieckimi specjalistami.  

Międzynarodowe dni poradnictwa emerytalno-rentowego odbędą się 17, 18 i 19 września w siedzibie opolskiego oddziału ZUS przy ul. Wrocławskiej 24. Przez trzy dni konsultanci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Deutsche Rentenversicherung będą udzielali darmowych porad na temat świadczeń przysługujących za legalną pracę z systemów ubezpieczeń społecznych obu krajów.

Na indywidualną rozmowę z polskim bądź niemieckim ekspertem będzie można się zapisać na wybrany dzień i godzinę, a konkretnie na 17, 18 lub 19 września. Na sali obsługi klientów w opolskim ZUS-ie przygotujemy do tego specjalne stanowiska, a dodatkowo zapewnimy tłumaczy. Wszystkie osoby, które miały za sobą okresy pracy w Niemczech będą miały świetną okazję do uzyskania informacji u źródła, między innymi od konsultantów z niemieckiego odpowiednika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Na indywidualną, bezpłatną rozmowę można umawiać się od
19 sierpnia do 6 września pod nr tel. +48 518 680 467 oraz drogą mailową pisząc na adres:

Jak informuje opolski ZUS telefon będzie czynny w dni robocze, od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 15:00.

Akcja ZUS i DRV skierowana jest do wszystkich, którzy w latach 80-tych, 90-tych i później pracowali na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. 

Polscy i niemieccy specjaliści wyjaśnią jakie świadczenia należą się z tytułu pracy w Polsce i w Niemczech, kto będzie wypłacał polską emeryturę w Niemczech i niemieckie świadczenie w Polsce, w jakiej instytucji złożyć wniosek o emeryturę lub rentę i wiele innych.

Poradnictwo będzie się odbywać w języku polskim i niemieckim. Organizatorzy proszą, żeby każdy kto chce uzyskać informacje w indywidualnej sprawie zabrał ze sobą dokument tożsamości (np. dowód osobisty) i wszelkie dokumenty świadczące o legalnej pracy poza Polską.