Wyszukaj w serwisie

Wielki Koncert Floriański w Polskiej Cerekwi

krnovsky_bigband.jpeg29 maja o godz. 19:00 w ruinach XV-wiecznego zamku w Polskiej Cerekwi odbędzie się tegoroczny WIELKI KONCERT FLORIAŃSKI.

W tym roku koncert ten będzie miał charakter polsko-czeski. Na specjalnie przygotowanej i udekorowanej scenie na dziedzińcu zamku wystąpi Big Band z czeskiego Krnova, który powstał z połączenia trzech dixielandów i koncertuje regularnie od 2005 roku. Zespół bardzo młodych muzyków, uzdolnionych zarazem wokalnie, zebranych przy Szkole Artystycznej, da niesamowity popis szlagierów jazzu tradycyjnego i innych znanych utworów. Popisowe solówki gitarowe, klarnetowe i wiele innych złoży się na ten barwny występ.

W trakcie koncertu wręczone zostaną honorowe wyróżnienia Gminy Polska Cerekiew, tzw. „Złote Floriany”. Odznaczenia te wręczane są osobom za ich wkład pracy na rzecz społeczeństwa i gminy.

Koncert poprowadzi Jacek Woleński – konferansjer, dziennikarz muzyczny, organizator życia muzycznego, stały współpracownik Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Filharmonii Zabrzańskiej.

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Polska Cerekiew – Svetla Hora. Partnerstwo bez granic” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa - Przekraczamy granice. Organizatorem koncertu jest Urząd Gminy w Polskiej Cerekwi.

01_Plakat Koncert Floriański.jpeg