Koncert Floriański 2023

W niedzielny wieczór 28 maja, przy Zamku w Polskiej Cerekwi odbył się – wznowiony po kilku latach – Koncert Floriański. Sceneria z piękną przyrodą w tle, aura i klimatyczna smooth jazzowa muzyka spowodowały, że było nastrojowo i urokliwie, a wieczór pozostawił pozytywne wrażenia.

Tegoroczny Koncert uświetnił występ zespołu The SPELL Smooth Jazz Band z wokalistką Joanną Bejm. Jazzowe brzmienie, akustyczny, niewielki skład zespołu, a w repertuarze standardy i utwory muzyki pop w jazzowej aranżacji sprawiły, że publiczność mogła przenieść się na chwilę w inną rzeczywistość.

Koncert profesjonalnie poprowadziła Dominika Bassek – konferansjerka i dziennikarka m.in.: „Tygodnika Ziemi Opolskiej”.

Ważnym momentem koncertu było wręczenie honorowych wyróżnień Gminy Polska Cerekiew „Złoty Florian”, które – za działalność sportową – otrzymali: Pani Nikol Kaletka i Pan Adrian Kochoń. Oboje wyróżnieni chlubnie reprezentują Gminę Polska Cerekiew podczas udziału w rozgrywkach i zawodach różnego szczebla, osiągając spektakularne sukcesy w swoich dyscyplinach sportowych.

Atrakcyjnym akcentem na zakończenie imprezy był pokaz ognia „Fireshow”
w wykonaniu utalentowanego performera Tomasza Prudla. Wykonany przez niego taniec ognia z jednoczesną manipulacją płonącymi przedmiotami wzbudził spore zainteresowanie i aplauz publiczności.