Wyszukaj w serwisie

Tomek Wędrowniczek w Gminie Polska Cerekiew

DSC00712.jpeg 2 września 2009 r. Gminę Polska Cerekiew odwiedził Pan Tomasz Kwiek, znany jako Tomek Wędrowniczek. Pan Tomek jest osobą niepełnosprawną, wychowankiem domu dziecka. Nie przeszkadza mu to jednak w realizacji swojej pasji, którą jest podróżowanie.

 

Od 1989 r. odwiedza samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie w całej Polsce. Pan Tomek podróżuje przez cały rok z małymi przerwami, jest jednym z najlepszych klientów PKP - "Na kolej wydaję 5 tysięcy złotych rocznie" - mówi. Wędrowniczek ma niespotykaną pamięć, jest swoistą encyklopedią wiedzy o samorządzie. Pamięta wszystkie miejscowości, które odwiedził, daty oraz nazwiska samorządowców w poszczególnych kadencjach.

Wszystkie swoje wizyty skrzętnie odnotowuje w kronikach, w których można znaleźć zdjęcia, pamiątkowe podpisy, pieczęcie i pozdrowienia. Część ksiąg pamiątkowych znajduje się już w Muzeum Regionalnym w Wyskowicach koło Gliwic. Z Tomkiem Wędrowniczkiem spotkał się Wójt Gminy Polska Cerekiew, Przewodniczący Rady Gminy oraz inni pracownicy urzędu, którzy wpisali się do pamiątkowej kroniki i obdarowali Wędrowniczka podarkami.

 

DSC00727.jpeg DSC00714.jpeg DSC00725.jpeg DSC00742.jpeg