Wyszukaj w serwisie

XI Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd w Zakrzowie

lewadazdj.jpeg XI Art Cup, czyli Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd, organizowane w LKJ „Lewada” w Zakrzowie odbyły się w dniach 30 - 31 sierpnia. Tegoroczna edycja w wielu szczegółach różniła się od poprzednich, co korzystnie wpłynęło na oglądanie 11 już edycji tej imprezy.

 

 

1.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg

Szybka sonda wśród publiczności uczestników pokazała, że wiele osób oczekiwało takich zmian, bowiem dotychczasowa formuła, mocno okrzepła w ostatnich kilku latach, trochę się już "przejadła". Ale impreza jest tak bogata programowo, że nic dziwnego, iż czasem trzeba posłużyć się bezpiecznym, sprawdzonym już schematem. Nic więc dziwnego, że tegoroczny, bogaty i odmienny od poprzednich edycji program Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd spotkał się z aprobatą publiczności, uczestników i władz. Jeszcze raz się okazało, że ART CUP śmiało można zaliczyć do kulturalnych "produktów" Opolszczyzny i to na tym samym poziomie, co np. festiwal opolski.

7.jpeg 11.jpeg 13.jpeg 14.jpeg

W konkurencji ujeżdżenia Katarzyna Dowbor - mimo wcześniej wyrażanych obaw, że nie jest dostatecznie przygotowana do udziału w zawodach - obroniła złoty medal, zdobyty w ubiegłym roku. Wojciech Dąbrowski zdobył złoty medal w skokach przez przeszkody wśród mężczyzn. Najlepszym skoczkiem wśród pań okazała się Iwona Guzowska - niegdyś bokserka, a obecnie poseł Sejmu RP. W powożeniu najsprawniejsza wśród pań okazała się Aneta Zając z luzakiem Mikołajem Krawczykiem, a wśród panów - Marcin Troński z Marcinem Michrowskim.

18.jpeg 23.jpeg 27.jpeg 31.jpeg

Oprócz konkurencji jeździeckich na terenie stadniny w Zakrzowie odbywały się występy kabaretowe, m.in. Cezarego Pazury, a także koncert z okazji 25-lecia pracy artystycznej tenora Marka Torzewskiego.

P1100145.jpeg P1100134.jpeg 21.jpeg 6.jpeg

Aplauz widzów wzbudziła inscenizacja historyczna z okazji 325. rocznicy zwycięstwa pod Wiedniem króla Jana III Sobieskiego. Jeźdźcy pod wodzą króla, w którego wcielił się Marek Frąckowiak, wielokrotnie nagradzani byli gromkimi brawami.

24.jpeg 28.jpeg 29.jpeg 30.jpeg

 

Tekst: www.radiopark.com.pl

Foto: www.lokalna.com.pl