Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Świata Dzieci w Piłce Nożnej

27 maja 2008 roku na stadionie w Polskiej Cerekwi rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Dzieci w Piłce Nożnej. W imprezie brały udział dzieci sześcioletnie.
W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn: z Polskiej Cerekwi, Wronina, Zakrzowa, Pawłowiczek i Cisku.

Obraz 002.jpeg Obraz 026.jpeg Obraz 029.jpeg

Po kilkugodzinnych zmaganiach zwycięskim okazał się zespół z Publicznego Przedszkola w Polskiej Cerekwi, króry wygrał wszystkie mecze turniejowe. Warto dodać, że Wiesława Podgórska - nauczycielka wychowania przedszkolnego - ze swoimi pupilami na sukces pracowała dwa miesiące.
Drugie miejsce w turnieju wywalczyła ekipa Publicznego Przedszkola z Pawłowiczek, trzecie miejsce przypadło w udziale debiutującym w rozgrywkach przedszkolakom z Wronina. Na czwartym miejscu uplasował sie zespół z Cisku a na piątym przedszkolaki z Zakrzowa. Podczas imprezy rozegrano także mecz międzypaństwowy pomiędzy drużyną ze Svetlej Hory a pierwszoklasistami z cerekwickiej podstawówki. Goście zza południowej granicy wygrali 5:0. Warto dodać, że w organizację imprezy włączyli się także policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Polskiej Cerekwi, Straż Graniczna, strażacy z miejscowej OSP oraz tutejszy Urząd Gminy.

Obraz 008.jpeg Obraz 021.jpeg Obraz 025.jpeg


Tekst: Wiktor Sobierajski