Wyszukaj w serwisie

Apel do Rodziców

Drodzy Rodzice!

 

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny.  Nastąpi on jednak w odmiennych warunkach niż poprzednie.  W dalszym ciągu jesteśmy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia  związanego z  pandemią. Przed nami okres wyzwań, ale i wiary w to, że uda nam się uniknąć sytuacji która zachwiałaby funkcjonowaniem placówek oświatowych w naszej gminie.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli zachowamy  niezbędne wymogi bezpieczeństwa, to będziemy mogli spodziewać się bezpiecznego procesu edukacji  naszych dzieci w tradycyjnym systemie stacjonarnym,  które tak bardzo potrzebne jest uczniom i nauczycielom. Z naszej strony zrobiliśmy wszystko, aby przedszkola i szkoły przygotowane były jak najlepiej do szczególnych warunków funkcjonowania. Naszym priorytetem jest maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom tam uczęszczającym oraz opiekującym się nimi nauczycielom i obsłudze.

W tym wyjątkowym dla wszystkich okresie apeluję o zrozumienie i wsparcie z Państwa strony. Proszę was, aby w najbliższych dniach szczegółowo zapoznać się z wytycznymi bezpiecznego pobytu dzieci w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Przygotujcie dzieci do tego, że ten rok szkolny będzie inny niż dotychczas. Przypominajcie im o myciu rąk, zachowaniu dystansu, oraz noszeniu maseczek w miejscach gdzie są konieczne.

Na nas wszystkich ciąży  wielka odpowiedzialność. Tylko wspólne współdziałanie może uchronić nas przed niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia mieszkańców. Liczę na Państwa rozsądek i odpowiedzialne podejście do sytuacji – dla dobra dzieci i nas samych.

                                                                                              

                                                                                 

        Wójt Gminy Polska Cerekiew

                                                                                                      Piotr Kanzy

PDFApel do rodziców.pdf (277,20KB)