Wyszukaj w serwisie

Plener malarsko - rzeźbiarski

logo_cz_pl_eu_2661x255_rgb.png

Plener malarsko - rzeźbiarski realizowany był w ramach projektu
pn. "Kulturalnie i muzycznie przez pogranicze polsko-czeskie",

który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz ze środków budżetu państwa - PRZEKRACZAMY GRANICE

Plener malarsko-rzeźbiarski dobiegł końca

W dniach 26 lipca – 09 sierpnia 2018 r. w Gminie Polska Cerekiew odbywał się międzynarodowy plener malarsko-rzeźbiarski. Artyści z kraju i zagranicy podczas swojego pobytu przebywali na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie i tam też tworzyli swoje prace. W ciągu piętnastu dni podziwiali piękno Gminy Polska Cerekiew i Svetla Hora, przenosząc je na powstałe obrazy. Artyści uczestniczyli min. w integracyjnej wycieczce do Czech, spotkaniu z dziećmi i różnego rodzaju sympozjach poświęconych twórczości każdego z nich. Dodatkowo często spacerowali ulicami Gminy Polska Cerekiew – zwiedzali min. Zamek w Polskiej Cerekwi, Kościoły, Dom Seniora, a także Pałac w Zakrzowie. Zwieńczeniem pobytu artystów była wystawa poplenerowa. Spotkanie to zaowocowało głębszą integracją, przyjaźnią między uczestnikami pleneru, a nawet zawiązaniem nowych, ciekawych znajomości z mieszkańcami Gminy Polska Cerekiew i Svetla Hora. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania Urzędu Gminy w Polskiej Cerekwi, gdzie przedstawione w niniejszym katalogu prace możecie Państwo podziwiać na żywo. Rzeźby ze względu na czasochłonny proces tworzenia, będą dostarczone przez artystów w późniejszym czasie.

Plener malarsko-rzeźbiarski zrealizowany został w ramach projektu pn. „Kulturalnie
i muzycznie przez pogranicze polsko-czeskie”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa
- PRZEKRACZAMY GRANICE.

Na cały projekt, czyli również na organizację Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbył się 27 maja 2018 r. pozyskano łącznie kwotę w wysokości 16 707,50 EURO.