Wyszukaj w serwisie

Wakacje - podsumowanie sierpnia

Wyjazd do ZOO w Opolu

2 sierpnia odbył się wyjazd do ZOO do Opola. Po lekko wyczerpującej podróży dzieci z niecierpliwieniem czekały na to, co zobaczą wewnątrz ogrodu zoologicznego. Dzieciaki miały możliwość obejrzenia wszelakich zwierząt ze wszystkich kontynentów oraz dowiedzieć się co nieco na ich temat. Największą frajdę sprawiło najmłodszym karmienie uszatek, które dzięki pracownikom ZOO zamieniło się w prawdziwe widowisko. Po skończeniu zwiedzania udaliśmy się do opolskiej naleśnikarni a dzieci tak się zajadały, że uszy się im trzęsły.

Noc w Zamku

5 sierpnia dzieci spędziły noc w Zamku w Polskiej Cerekwi, była to najbardziej oczekiwana atrakcja wakacji. Na samym początku najmłodsi otrzymali korony, które wprowadziły ich
w magiczny nastrój tego wieczoru. Po przywitaniu, ustaleniu zasad i regulaminu, rozpoczęliśmy naszą przygodę filmem animowanym pt. Shrek. W trakcie trwania seansu dzieci dzięki zjedzeniu pysznej pizzy dodały sobie energii na następne niespodzianki. Jedną
z nich była niepowtarzalna okazja zatańczenia poloneza i walca na dziedzińcu naszego Pałacu, pod przewodnictwem Pana Piotra Oriana. Następnie po grach, zabawach i mini dyskotece dzieci zdecydowały się na następną część Shrek’a, a tuż po niej, najbardziej wytrwali dali się porwać w przygodę z Harrym Potterem. Na koniec pozostał już tylko błogi sen..

Wyjazd na kręgle do Komorna

10 sierpnia odbył się wyjazd do kręgielni w Komornie. Dzieci i młodzież zostały podzielone wg swoich kategorii wiekowych i przez całe dwie godziny cieszyły się grą w kręgle. Po części zabawowej przyszedł czas na regenerację sił i wizytę w pizzerii. Z pełnymi brzuchami wróciliśmy do domów.

Dzień z koniem + basen

12 sierpnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie dzieci mogły zapoznać się bliżej z codzienną pielęgnacją koni oraz obowiązkami które są z nią związane. Największą atrakcją dla dzieci okazała się jazda na koniu pod opieką instruktora. Dla niektórych
z uczestników było to spełnienie najskrytszych marzeń, dlatego też każde dziecko ma zrobioną pamiątkową fotografię. Zdjęcia do otrzymania w wersji elektronicznej w Urzędzie Gminy. Instruktorzy opowiadając o rożnych ciekawostkach
z udziałem koni, przeplatali rozmowę z dziećmi odpowiedziami na zadawane przez nich pytania. Po dniu pełnym wrażeń, dzieci „relaksowały” się na basenie, a tuż po tym wszyscy zostali zaproszeni na posiłek do restauracji.

Wspólne gotowanie z seniorami

W tym dniu dzieci pod okiem naszych seniorów, którzy co tydzień w środę spotykają się
w Centrum Kultury w Polskiej Cerekwi nauczyli się przyrządzać pyszną pizzę. Ze wspólnie zgromadzonych składników powstały kuchenne cuda. Połączenie pokoleń, zaowocowało różnymi wariacjami kulinarnymi. Jesteśmy pewni, że dzieci w przyszłości będą idealnymi szefami kuchni.

Dzień otwarty w Urzędzie Gminy

Chyba najbardziej edukacyjny aspekt wakacji. Dzieci przechadzały się po każdym biurze w Urzędzie. W niektórych, czekały na nich zadania z którymi dzielnie sobie poradziły. Było między innymi wysyłanie faksu, kserowanie, przybijanie pieczątek, kopertowanie listów. Była tez wycieczka na pobliską stację wody, którą przygotował Zakład Usług Komunalnych w Polskiej Cerekwi. Na sam koniec była wizyta w gabinecie Wójta gdzie czekały na nich słodkie przekąski oraz napoje. Każdy mógł usiąść na fotelu Wójta i poczuć się przez chwilę jak włodarz naszej Gminy. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć.

Wyjazd do Parku Miniatur w Olszowej

Ostatnia atrakcja wycieczkowa podczas wakacji. Park Miniatur w Olszowej należy do tych miejsc w naszym regionie, które każde dziecko powinno zobaczyć. Poza pięknymi miniaturami doskonale odzwierciedlającymi rzeczywiste budowle dzieci oraz młodzież mogła poznać ich historię. Uczestnicy wycieczki robili setki zdjęć. Na koniec odbyło się ognisko i wróciliśmy do domu.

Dyskoteka na zakończenie wakacji

W naszym wakacyjnym programie końcowym punktem była dyskoteka. W ostatni piątek sierpnia w Centrum Kultury w Polskiej Cerekwi rozbrzmiewały największe hity ostatnich lat. Dzieci jak zawsze zaskoczyły nas swoją energią, która towarzyszyła im do ostatnich minut naszej tanecznej zabawy. W trakcie tańców i różnych konkursów dzieci częstowały się słodkimi babeczkami i soczkami.