Wyszukaj w serwisie

Wakacje - podsumowanie lipca

WSPÓLNE GOTOWANIE Z SENIORAMI

6 lipca w Centrum Kultury w Polskiej Cerekwi środowe spotkanie seniorów przebiegało nieco inaczej niż zawsze bo z udziałem małych mistrzów kuchni. Dzieci pod okiem seniorów nauczyły się przyrządzać naleśniki. Słodkie dzieła najmłodszych mieszkańców naszej Gminy były ocenione przez wszystkich jako wyśmienite.

PLENER MALARSKI

Na dziedzińcu XVII wiecznego zamczyska młodzi adepci sztuki malarskiej szlifowali swoje umiejętności. Od ołówka, przez kredki, flamastry, kończąc na farbkach powstały piękne obrazy, które następnie zostały zabrane do domu by pochwalić się rodzinie.

OGNISKO Z SENIORAMI

20 lipca przy Zamku w Polskiej Cerekwi odbyło się wspólne ognisko z seniorami. Połączenie dwóch pokoleń pozwoliło na wymianę różnych opowieści związanych ze spędzaniem wolnego czasu przy ognisku. Grupa dzieci, jak i seniorów była bardzo liczna ponieważ, sięgała aż do 50 osób. Piękna pogoda razem z zamkową scenerią wprowadziły wszystkich w wspaniały nastrój.

WYJAZD DO RADIA PARK I PSP KĘDZIERZYN-KOŹLE

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Radia Park. Dziennikarka, Pani Katarzyna Martyniak bardzo dokładnie i szczegółowo opowiadała nam o pracy i początkach Radia. Zwiedziliśmy także studio nagraniowe a dzieciaki między sobą przeprowadziły krótki wywiad. Były także pozdrowienia na antenie dla wszystkich słuchaczy.

Natomiast w Państwowej Straży Pożarnej dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez Strażaków, bardzo dokładnie obejrzały sprzęt, którym dysponują oraz weszli do wozu strażackiego. Najmłodsi mieli też możliwość przymierzenia strojów strażackich.

 

WYCIECZKA DO SVETLEJ HORY

26 lipca dzieci miały okazję podziwiać uroki naszej partnerskiej Gminy Svetlej Hory. Na początku wycieczki powitaliśmy starostę Václava Vojtíšek i udaliśmy się na spacer w stronę Annabergu. Na szczycie czekało na wszystkich rozpalone już ognisko, dzieci bez chwili odpoczynku zainicjowały przerwę na konsumpcję kiełbasek. Po posiłku mieliśmy zaszczyt wysłuchać pięknej gry na organach w pobliskim Kościółku. Na zakończenie mile spędzonego dnia w urokach górskiego krajobrazu zostaliśmy wszyscy zaproszeni na pyszny obiad.

 WARSZTATY TANECZNE

Pod czujnym okiem Pana Piotra Oriana dzieci uczyły się układu tanecznego. Na początku przeprowadzona została krótka rozgrzewka połączona z zapoznaniem się wszystkich uczestników warsztatów. Efekt końcowy był powalający. Zaskoczeniem było to, jak dzieci szybko przyswajają i uczą się nowych kroków.