Szybki PIT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie – Koźlu informuje, iż  ruszyła kampania informacyjna Ministerstwa Finansów „Szybki PIT”, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego.

Szybki PIT w swojej nazwie nawiązuje do faktu, że składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi  ułatwiających rozliczenia:

 

„Szybki PIT” - wyślij PIT przez internet

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie – Koźlu informuje, iż w dniach od 11 do 13 marca (od piątku do niedzieli) w godzinach od 12.00 do 18.00  Urząd Skarbowy w Kędzierzynie – Koźlu wspólnie z Galerią Odrzańskie Ogrody organizuje punkt składania zeznań podatkowych przez internet.

Pracownicy Urzędu udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczeń dochodów uzyskanych w 2015r. i skorzystania z ulg podatkowych i odliczeń.
Eksperci pomogą wprowadzić zeznania do sytemu e-Deklaracje i wysłać je przez internet do właściwego urzędu skarbowego.

Na miejscu rozliczający się  otrzyma wydruk zeznania z systemu i dokument UPO potwierdzający złożenie zeznania.

Klienci, którzy zechcą rozliczyć zeznanie MUSZĄ MIEĆ ZE SOBĄ nr NIP lub nr PESEL (odpowiednio przedsiębiorcy i pozostali podatnicy), wymagane dokumenty służące rozliczeniu dochodów uzyskanych w 2015r. (np.PIT-11, PIT-8C, dokumenty uprawniające do skorzystania z ulg podatkowych) oraz kwotę przychodu za 2014r.- informację umożliwiającą wysłanie zeznania przez internet. Kwotę przychodu za 2014r. zawiera zeznanie składane w ubiegłym roku.

baner_szybki_PIT.png