Wyszukaj w serwisie

Gitariada 40

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu i grupy inicjatywnej „Gitariada 40” – V edycji plenerowego wydarzenia kulturalnego, planowanego na wrzesień 2016 r. -  zaprasza zespoły z okolicy, wykonujących muzykę old schoolową, big-bitową, czy nawiązującą do stylistyki lat 60-tych i 70-tych, oraz 80-tych. Mogą to być zespoły, które kiedyś istniały na Państwa scenie, brały aktywny udział w kreowaniu życia kulturalnego Państwa okolicy i mają okazję się reaktywować .

Impreza jest wydarzeniem, cyklicznym, wpisanym w kulturę miasta. Głównym celem „Gitariady 40” jest prezentacja kędzierzyńsko-kozielskich  muzyków, którzy aktywnie działali na scenie ogólnopolskiej w latach 60 i 70-tych: TARANTY, HARNASIE , WEGATONY, a później, skupionych w takich grupach jak: Pex-75, Kenedth, Tramp, SAAB-99 i wiele innych. Członkowie tych zespołów do dziś uznawani są za sztandarowe i ciągle aktywne postaci polskiej muzyki rozrywkowej, tak w Polsce, jak i na scenach europejskich: Marek Raduli, Zbigniew Krebs, Tadeusz Bratus, Krystian Bernat, Wojciech Wójcicki to tylko niektórzy z nich. Zależy nam by takie osoby wystąpiły podczas „Gitariady 40”. Udział w imprezie wezmą też zespoły młodego pokolenia. Wydarzenie ma szeroki wymiar międzypokoleniowy, umożliwi młodszemu pokoleniu kontakt ze starszymi, profesjonalnymi artystami, którym nie brakuje energii i zapału do tworzenia; uświadomi uczestnikom, że muzyka łączy pokolenia; pozwoli na uczestnictwo we wspólnej plenerowej zabawie. Poprzednie edycje „Gitariady” wykazały duże zainteresowanie, wystąpiło wielu muzyków z naszego miasta oraz z Europy i USA a koncerty aktywnie oklaskiwały tłumy widzów.

GITARIADA 40 została także dostrzeżona przez TVP 1 i została wyemitowana przez TELEEXPRES, przez co wypromowała nie tylko siebie, ale także i nasze  miasto. Impreza i jej pomysłodawca zostali również  nagrodzeni  przez Polskie Stowarzyszenie Estradowe POLEST z Warszawy i Wrocławia.

Prosimy o zgłaszanie zespołów do 31 stycznia. Zapewniamy zwrot kosztów podróży, wyżywienie, w ramach potrzeb – nocleg.

Z przyjemnością udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat wydarzenia telefonicznie (tel. 602523698) lub podczas osobistego spotkania.

 

Z poważaniem w imieniu grupy inicjatywnej:

Dyrektor MOK - Piotr Gabrysz

pomysłodawca  i współorganizator - Mirosław Nowakowski